Siirry sisältöön
Toukokuun tapahtumia

Toukokuun tapahtumia

  • 1.5. ma Vappu, IB-yo-koe
  • 2.5. ti IB-yo-koe, Sykli klo 15.15, uusien isojen koulutus klo 14.30-16.00
  • 2.–5.5. 9.-luokkalaisten pitkän venäjän lukijoiden opintomatka Riikaan, Latviaan
  • 3.5. ke IB-yo-koe
  • 4.5. to IB-yo-koe, Perusopetuksen matematiikan valtakunnalliset kokeet: 6. luokat klo 8.30–10, 9.luokat klo 10.15–11 ja 11.30–12.15; Teatterikerhon esitykset klo 18, vapaa pääsy; Lukiolaisten improvälkkä klo 12.15–12.45, L21-tason ilmoittautumisinfo syksyn 2023 yo-tutkintoon klo 12.20–12.45
  • 5.5. pe IB-yo-koe; Teatterikerhon esitykset: klo 9.00 5. luokan ja klo 10.30 6. luokan esitys
  • 8.5. ma IB-yo-koe
  • 8.–14.5. L21-tason ranskanopiskelijoita Ranskassa
  • 9.–13.5. L21-tason historianopiskelijoita Italiassa
  • 9.5. ti IB-yo-koe, 3.–6. luokat UNICEF-kävely, koulupäivä päättyy klo 11.30, 7.–9. luokat Päivätyökeräys, opettajien yhteissuunnittelupäivä klo 12.00-16.00
  • 10.5. ke IB-yo-koe
  • 11.5. to IB-yo-koe, Lukiolaisten improvälkkä klo 12.15–12.45; Kevätkonsertti klo 18.00
  • 12.5. pe IB-yo-koe
  • 12.-18.5. 9b:n saksanlukijat leirikoulussa Landaussa Saksassa
  • 15.5. ma IB-yo-koe
  • 16.5. ti IB-yo-koe, Sykli klo 15.15
  • 17.5. ke IB-yo-koe, 5. jakson 7. palkin koe oppitunneilla klo 8.30–10.00
  • 18.5. to Helatorstai, IB-yo-koe
  • 19.5. pe Viimeinen ilmoittautumispäivä syksyn 2023 yo-tutkinnon kokeisiin
  • 22.5. ma 9. luokkien Retkeily- ja seikkailukurssien retket (24.5. saakka), Abinäytelmä lukiolle klo 12.45–13.30; Koulu päättyy viimeistään klo 14.30; Abinäytelmän iltaesitys klo 18
  • 22.-27.5. 8c:n ja 8d:n ranskanlukijat leirikoulussa Les Pennes-Mirabeaussa Ranskassa
  • 23.5. ti 5. jakson 6. palkin koe oppitunneilla klo 12.45–14.15, EE writing day (IB1), 8. luokkien lehtoretket, Uusien 3.-luokkalaisten tutustumistilaisuus, Sykli klo 15.15; Abinäytelmän iltaesitys klo 18
  • 24.5. ke 5. jakson 3. palkin koe, IB1-koeviikko, 8. luokkien lehtoretket
  • 25.5. to 5. jakson 4. palkin koe, IB1-koeviikko, Vanhempainraati klo 18.00–19.00 kirjastossa, Vanhempainyhdistyksen vuosikokous klo 19.00 kirjastossa
  • 26.5. pe 5. jakson 5. palkin koe, IB1-koeviikko, 8. luokkien historian retkipäivä
  • 29.5. ma 5. jakson 1. palkin koe, IB1-koeviikko, Perusopetuksen koulupäivä klo 8.30–12.30; Yläluokkien väittelykilpailu klo 8.30–10.00 juhlasalissa ja liikuntasalissa
  • 30.5. ti 5. jakson 2. palkin koe, IB1-koeviikko, Perusopetuksen koulupäivä klo 8.30–12.30, Ysiluokkien yhteisvalokuva klo 10.00–10.15, Ysigaala klo 12.30–13.30, Ysiluokkalaisten tanssiaiset
  • 31.5. ke Lukion ylimääräinen kurssikoe klo 8.30–11.00 luokassa 3T/W, Perusopetuksen koulupäivä klo 8.30–13.30, Yläkoulun kevätjuhlan kenraali klo 8.30–11.00; Lukion Teinikunnan järjestämä toimintailtapäivä klo 11.15–14.00, Ysiluokat vastaan opettajat -pesäpallo-ottelu klo 12.30–13.30, IB-kokous klo 14.00–15.30