Siirry sisältöön
Opinto-ohjaajat ja erityisopettajat

Opinto-ohjaajat ja erityisopettajat

Perusopetuksen oppilaanohjaajat

  • Marja Heikkinen opintovapaalla, sijaisena Hanna-Mari Leimola (luokat 7abc, 8ab, 9abc) 040 024 9462 hanna-mari.leimola@syk.fi (työtila on hallintokäytävällä)
  • Salla Salminen (luokat 7d, 8cd, 9d) 040 455 2699 salla.salminen@syk.fi (työtila on 2K:ssa)

Lukion opinto-ohjaajat

  • Anu Havula (L21d, L22de, L23di, IB1, IB2) 040 571 7586 anu.havula@syk.fi (työtila on hallintokäytävällä)
  • Hannele Pyykönen (L21abc, L22abc, L23abc) 040 840 3768 hannele.pyykonen@syk.fi (työtila on hallintokäytävällä)
  • Salla Salminen (L21ef, L22f, L23f) 040 455 2699 salla.salminen@syk.fi (työtila on 2K:ssa)

Erityisopettajat

  • Tuire Honkimäki, laaja-alainen erityisopetus, luokat 7bcd, 8. luokat, 9.luokat, kansallinen lukio ja IB, 040 723 1401, tuire.honkimaki@syk.fi (työtila 2H:ssa)
  • Erica Caselius-Engblom, laaja alainen erityisopetus, 3. luokat, 4. luokat ja 5. luokat sekä puheopetus, 050 527 9737, erica.caselius-engblom@syk.fi (työtila rivitalossa R1)
  • Liisa Sierla, laaja alainen erityisopetus, 6abcd ja 7a, 040 575 2962, liisa.sierla@syk.fi (työtila 3U:ssa)
  • Milka Meriluoto, perusopetuksen paluuoppilaat ja S2-opetus, 040 024 9578 milka.meriluoto@syk.fi (työtila rivitalossa R2)