Siirry sisältöön
Opettajat

Opettajat

Koulun opettajiin saa parhaiten yhteyden Wilmassa tai sähköpostitse (etunimi.sukunimi@syk.fi).
  • Tiitta Sari, rehtori STi
  • Niiranen Jukka, vararehtori, perusopetuksen rehtori JNi
  • Ahvenisto Ursula, lehtori – fysiikka L18d UAh
  • Aittoniemi Sari, luokanopettaja – uskonto  5c SAi
  • Anjala Nina, FM – matematiikka, kemia  NAn
  • Ankkuri Minna, IB-apulaisrehtori MAn
  • Ant-Wuorinen Johanna, lehtori – liikunta, terveystieto  JAW
  • Bardzinski Marjo, lehtori – saksa MBa
  • Caselius-Engblom Erica, erityisopettaja – teatteri-ilmaisu ECE
  • Ellonen Marcus, lehtori – englanti L18a MaE
  • Drozdov Nikita – IB Russian A, English B NDr
  • Grönroos Anni, FM – äidinkieli ja kirjallisuus, IB Finnish A 9a AGr
  • Hartikainen Virve, lehtori – tekstiilityö  9c VHa
  • Heikkinen Marja, opinto-ohjaaja, luokat 7–9  MaH
  • Heiska Marko, lehtori – liikunta, terveystieto L19a MHe
  • Herajärvi Sinikka, lehtori – äidink. ja kirj., IB Finnish A L19c SHe
  • Hongisto-Sorjonen Minna, lehtori – ruotsi 8b MHS
  • Honkimäki Tuire, erityisopettaja THo
  • Hurri Jarmo, lehtori – matematiikka, IB Mathematics IB1 JHu
  • Huxley Steven, lehtori – IB History, TOK, GP, englanti SHu
  • Hynönen Ville, lehtori – matematiikka, fysiikka VHy
  • Janus-Hiekkaranta Agnieszka, lehtori – IB Economics, GP, englanti AJH
  • Jegorenkov Marja, lukion rehtori – venäjä MJe
  • Jämsä Veera, FM – musiikki 7b VJä
  • Kalske Annukka, lehtori – uskonto, psykologia, filosofia AKa
  • Karesvuori Maija, lehtori – matematiikka L20a MKa
  • Karppanen Sanna, lehtori – ranska SKa
  • Katajamäki Katja, luokanopettaja 3d KKa
  • Kimanen Mari, FM – japani MKi
  • Kinnunen Anu, opinto-ohjaaja, L18c, L19c, L20ce, IB1-2
  • Konttinen Minna, luokanopettaja 3a MKo
  • Korpisaari Harri, lehtori – historia, yhteiskuntaoppi L19d HKo
  • Krebs Anne, lehtori – saksa L20c AKr
  • Krämer Jenni, luokanopettaja – saksa 4d JKr
  • Kuukka Väinö, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus 6a VKu
  • Laakso Ari, luokanopettaja – liikunta 4c ALa
  • Lampi Liisa, lehtori – teatteri-ilmaisu, et, filosofia LLa
  • Lehvonen Eevamari, luokanopettaja 5a EmL
  • Leinonen Maarit, lehtori – kemia, matematiikka 6d MLe
  • Lokki Katariina, lehtori – kotitalous 8a KLo
  • Lokki Sampo, apulaisrehtori – matematiikka SLo, toimivapaalla
  • Mannila Katja, lehtori – matematiikka, fysiikka, IB Math. IB2 KMa
  • Mattila Liisa, lehtori – ranska LMa
  • Mattila Olga-Maaria, KK – kotitalous OMM
  • Mehrabkhani Farid, DI – matematiikka, fysiikka FMe
  • Mikkilä-Huttunen Leena, FM – ortodoksinen uskonto LMH
  • Määttä Tuomas, luokanopettaja – liikunta 5b TMä
  • Naukkarinen Kirsi, lehtori – ranska L20d KNa
  • Nikkinen Hanna-Leena, lehtori – biologia, maantiede HLN
  • Nurmi Arto, lehtori – biologia, maantiede ANu
  • Okkonen Outi, FM – ruotsi OOk
  • Paasio-Leimola Leena, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus 7a LPL
  • Pakkala Sanna, lehtori – englanti SPa
  • Paljakka Laura, FM – venäjä  LPa
  • Palomäki Antti, lehtori – historia, yhteiskuntaoppi APm
  • Pansegrau Kaarina, lehtori – venäjä KPa
  • Pantsar Janne, lehtori – tekninen työ 9d JPa
  • Paul Lilli, FM – historia, yhteiskuntaoppi LiP
  • Petäjäaho Marjo, lehtori – biologia, maantieto, IB Biology MPe
  • Puhakka Mika, luokanopettaja – historia, yhteiskuntaoppi 3b MPu
  • Pulkkinen Kimmo, KM – tekninen työ KPu
  • Pyykönen Hannele, opinto-ohjaaja, L18abf, L19ab, L20ab HaP
  • Rajala Jaana, FM – saksa, ranska 6c JRa
  • Rantala Jari, lehtori – IB Physics, fysiikka, matematiikka JaR
  • Repo Heidi, lehtori – ruotsi  L18c HRe
  • Rinne Petteri, lehtori – kuvataide PRi
  • Riutankoski Riina, luokanopettaja 3c RRi
  • Ronkanen Elina, luokanopettaja 4a ERo
  • Salomaa Tiina, lehtori – ruotsi, venäjä L20b TSa
  • Salonen Marika, FM – matematiikka, kemia 8d MSa
  • Salonen Milka, FM – suomi toisena kielenä IB Finnish B, erityisopetus MiS
  • Sarjamo Noora, luokanopettaja – kotitalous 4b NoS, toimivapaalla
  • Saunamäki Niina, lehtori – englanti L19b NSa
  • Seppänen Pietari, FM – englanti PSe
  • Sierla Liisa, KM – tekstiilityö, erityisopetus 9b LSi
  • Sipilä Raini, luokanopettaja – äidinkieli ja kirjallisuus 5d RSi
  • Sirkiä Taina, FM – kemia, matematiikka 8c TSi
  • Snellman Susanna, lehtori – musiikki 7d SSn
  • Stevenage Christine, MA – IB English L20e CSt
  • Sundström Kirsi, lehtori – ranska 6b KSu
  • Suviranta Lotta, lehtori – liikunta, terveystieto LSu
  • Torkkeli Sonja, FM – espanja, italia STo, toimivapaalla
  • Uusi-Hallila Tuula, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus TUH
  • Vahtera Sirpa, opinto-ohjaaja, L18d, L19d, L20d SVa
  • Viitasalo Johanna, lehtori – englanti 7c JVi
  • Väänänen Anne, FM – luokanopettaja 4b AVä
  • Yliheikkilä Katariina, lehtori – kemia, fysiikka, IB Chemistry L18b KYl