Siirry sisältöön
Opettajat

Opettajat

Koulun opettajiin saa parhaiten yhteyden Wilmassa tai sähköpostitse (etunimi.sukunimi@syk.fi).
  • Ahvenisto Ursula, lehtori – fysiikka L22f UAh
  • Aittoniemi Sari, luokanopettaja – uskonto  3c SAi
  • Anjala Nina, FM – matematiikka, kemia 7c NAn
  • Ant-Wuorinen Johanna, lehtori – liikunta, terveystieto 7b JAW
  • Aronen Netta, HuK – japani NAr
  • Bardzinski Marjo, lehtori – saksa L21f MBa
  • Caselius-Engblom Erica, erityisopettaja – teatteri-ilmaisu ECE
  • Ellonen Marcus, lehtori – englanti L22a MaE
  • Grönroos Anni, FM – IB-koordinaattori, IB Finnish A, äidinkieli ja kirjallisuus AGr
  • Hartikainen Virve, lehtori – käsityö: tekstiilityön työtavat VHa
  • Havula Anu, opinto-ohjaaja, L20c, L21d, L22dei, IB1-2
  • Heikkinen Marja, oppilaanohjaaja, luokat 7–9 MaH
  • Heiska Marko, lehtori – liikunta, terveystieto MHe, toimivapaalla
  • Herajärvi Sinikka, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus, IB Finnish A  SHe
  • Hongisto-Sorjonen Minna, lehtori – ruotsi MHS
  • Honkimäki Tuire, erityisopettaja THo
  • Hurri Jarmo, lehtori – matematiikka, IB Mathematics, Computer Science  JHu
  • Hynönen Ville, lehtori – matematiikka, fysiikka VHy
  • Janus-Hiekkaranta Agnieszka, lehtori – IB Economics, Global Politics, englanti IB1 AJH
  • Jegorenkov Marja, lukion rehtori – venäjä MJe
  • Jämsä Veera, FM – musiikki VJä, toimivapaalla
  • Kahelin Risto, LitM – liikunta RKa
  • Kalske Annukka, lehtori – uskonto, psykologia, filosofia AKa
  • Karesvuori Maija, lehtori – matematiikka L20a MKa
  • Karppanen Sanna, lehtori – ranska 7d SKa
  • Katajamäki Katja, luokanopettaja 5d KKa
  • Kavakko-Widström Iiris, FM – historia, yhteiskuntaoppi 6c IKW
  • Koivu Juho, luokanopettaja 4a JKo
  • Konttinen Minna, luokanopettaja 5a MKo
  • Korpisaari Harri, lehtori – historia, yhteiskuntaoppi L22d HKo
  • Krebs Anne, lehtori – saksa L20c AKr
  • Krämer Jenni, luokanopettaja – saksa 3d JKr
  • Kuukka Väinö, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus 8a VKu
  • Laiho Elina, FM – espanja, italia ELa
  • Lampi Liisa, lehtori – teatteri-ilmaisu, et, filosofia LLa
  • Lehvonen Eevamari, luokanopettaja 4b EmL
  • Leinonen Maarit, lehtori – kemia, matematiikka 8d MLe
  • Lokki Katariina, lehtori – kotitalous KLo
  • Malava Taina, FM – kemia, matematiikka TMa, toimivapaalla
  • Mannila Katja, lehtori – matematiikka, fysiikka, IB Math. L22i KMa
  • Mattila Liisa, lehtori – ranska L21e LMa
  • Mehrabkhani Farid, DI – matematiikka, fysiikka L21b FMe
  • Meriluoto Milka, FM – suomi toisena kielenä, IB Finnish B, äidinkieli ja kirjallisuus, erityisopetus MiS
  • Mikkilä-Huttunen Leena, FM – ortodoksinen uskonto LMH
  • Määttä Tuomas, luokanopettaja 4d (kevät) TMä
  • Naukkarinen Kirsi, lehtori – ranska L20d KNa
  • Nikkinen Hanna-Leena, lehtori – biologia, maantiede L21d HLN
  • Nikunen Janne, MuM – musiikki JNik
  • Nurmi Arto, lehtori – biologia, maantiede ANu
  • Okkonen Outi, FM – ruotsi, saksa 6a OOk
  • Paasio-Leimola Leena, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus 9a LPL
  • Pakkala Sanna, lehtori – englanti L22c SPa
  • Paljakka Laura, FM – venäjä  LPa
  • Palomäki Antti, lehtori – historia, yhteiskuntaoppi L21c APm
  • Pansegrau Kaarina, lehtori – venäjä 6b KPa
  • Pantsar Janne, lehtori – käsityö: teknisen työn työtavat JPa
  • Petäjäaho Marjo, lehtori – biologia, maantieto, IB Biology MPe
  • Puhakka Mika, luokanopettaja – historia, yhteiskuntaoppi 5b MPu
  • Pulkkinen Kimmo, KM – käsityö: teknisen työn työtavat 6d KPu
  • Pynssi Maija, FM – kemia, matematiikka MPy
  • Pyykönen Hannele, opinto-ohjaaja, L20ab, L21abc, L21abc HaP
  • Rajala Jaana, FM – saksa, ranska 8c JRa
  • Rantala Jari, lehtori – IB Physics, matematiikka JaR
  • Repo Heidi, lehtori – ruotsi L22e HRe
  • Rinne Petteri, lehtori – kuvataide PRi
  • Riutankoski Riina, luokanopettaja 5c RRi
  • Ronkanen Elina, luokanopettaja 3a ERo
  • Rönnqvist Suvi, luokanopettaja 4d (syksy) SRö
  • Salomaa Tiina, lehtori – ruotsi, venäjä L20b TSa
  • Sarjamo Noora, luokanopettaja – kotitalous 3b NoS
  • Saunamäki Niina, lehtori – englanti L22b NSa
  • Seppänen Pietari, FM – englanti 7a PSe
  • Sierla Liisa, KM – käsityö: tekstiilityön työtavat, erityisopetus 9b LSi
  • Sipilä Raini, luokanopettaja – äidinkieli ja kirjallisuus 4c RSi
  • Snellman Susanna, lehtori – musiikki 9d SSn
  • Stevenage Christine, lehtori – IB English IB2 CSt
  • Sundström Kirsi, lehtori – ranska 8b KSu
  • Suviranta Lotta, lehtori – liikunta, terveystieto LSu
  • Torkkeli Sonja, FM – espanja, italia STo toimivapaalla
  • Tuhkanen Leo, DI – matematiikka, kemia LTu
  • Uusi-Hallila Tuula, lehtori – äidinkieli ja kirjallisuus L21a TUH
  • Vahtera Sirpa, opinto-ohjaaja, L20d, L21ef, L22f SVa
  • Viitasalo Johanna, lehtori – englanti 9c JVi
  • Yliheikkilä Katariina, lehtori – kemia, fysiikka, IB Chemistry KYl